Okul Ses Sistemleri, ürün grubu olarak profesyonel ses sistemleri içinde yer almaktadır. Okullarda kullanılan, Okul Zil Sistemi, Okul Tören Sistemi, Kapalı Spor Salonu Ses Sistemi, Bahçe Ses Sistemi, Müzik Yayın Sistemi amaçlı kullanılan sistemler yoğun kullanımları göz önüne alınarak projelendirilmelidir.

Okul Zil Sistemi’nde kullanılan melodi kaynağı, mikser, amplifikatör, aktif ve pasif hoparlörler, horn hoparlörler doğru güçte seçilmediğinde rahatsız edici gürültü ve stres oluşturmaktadır. Okul Zil Sistemi ve Müzik Yayın Sistemi aynı tesisat içinde kullanılacaksa doğru ürünler ile projelendirme daha büyük önem taşımaktadır.

Okul Tören Sistemi projelendirilirken kullanılacak olan kablolu mikrofonlar, kablosuz mikrofonlar, stantlar, mikserler, amplifikatörler ve amfi-mikserler ise konuşma ve müzik ortak kullanıma göre yapılandırılmalıdır. Okullarda yapılan törenlerin izleyici ve sunucu açısından keyifli olması için farklı mikser/ekolayzır ayarları gerekebilmektedir.

Kapalı Spor Salonu ses sistemi projelendirilmesi, salonun akustik durumu, salonun hacmi ve salon kişi kapasitesi göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kapalı spor salonlarında müsabakalar haricinde tören gibi etkinliklerinde yapılacağı göz önünde bulundurularak projelendirilme yapılması ileride çıkacak ek masrafları azaltacaktır. Radi.On olarak spor salonunun kapasitesi farketmeksizin projelendirme, imalat, montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Her türlü akustik ve ses sistemi kurulumlarını yapmaktayız.

Okullarda kullanılacak olan Bahçe Ses Sistemleri çevre gürültü koşulları hesaplanarak, çevreyi de rahatsız etmeyecek düzeyde en fazla verimin alınacağı şekilde tasarlanmalıdır. Sistemde kullanılacak olan müzik kaynağı, amplifikatör, anfi-mikser, kablolama, konnektör ve hoparlörler yoğun kullanıma uygun seçilmelidir. Ayrıca dış mekan hoparlörlerinde mevsim koşullarına uygun ürünlerin kullanımı son derece önemlidir.

Okullarda iç ve dış mekanda kullanılacak olan Müzik Yayın Sistemleri doğru tercih edilmez ise bölgeler arası ses düzeyi farkları, gürültü ortaya çıkarmaktadır. Müzik yayın sistemlerinde doğru kablolama ve montaj, ekipmanların kalitesi kadar önemlidir. Yanlış kablolama ve montaj sistemin sürekli arıza vermesine ve yüksek işletim maliyetlerine fazladan masraflara sebep olacaktır.

Okul Ses Sistemlerinin bütününde seçilecek ürünlerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Kurulum maliyeti düşük ürünlerin işletme maliyetleri maalesef yüksektir. Sistem sadece fiyatlamaya göre değil teknik şartlara uygun olarak kurulmalıdır.